Mieszkanie z bonifikatą otrzymane w spadku. Czy można je sprzedać bez obowiązku zwrotu bonifikaty?

Lokale, stanowiące własność Skarbu Państwa czy jednostki samorządu terytorialnego, mogą być sprzedawane lokatorom za cenę niższą niż wartość nieruchomości. Kwestie te reguluje art. 68 ustawy o gospodarce nieruchomościami, który stanowi o tym, kto i komu może udzielić bonifikaty. Uprawnienia te należą do właściciela nieruchomości, tj. do Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego, na podstawie zarządzenia…

Scroll to top

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce.